Lapas

2013. gada 27. oktobris

Adīta cepure ar sirsniņām. Un trubiņ-šalle

Nevar jau gadu no gada vilkt vienu un to pašu cepurīti, vai ne? Jauna vējjaka = jauna cepure un šalle. Adatas rokās un uz priekšu!Uzmantota gaiši zaļa, smalka mohēra, tumši zaļa, mīksta 100 % vilna (2-kārt.) un pavisam nedaudz oranža vilna (arī 2-kārt.)

Cepure.
  1. Uz apļadāmajām adatām ar tumši zaļo dziju uzmet 112 valdziņus un ada sviķeli (2 labiski, 2 kreisliski) 16 kārtas.
  2. Nākamo kārtu ada ar oranžo dziju un šajā kārtā vienmērīgi pieaudzē 56 valdziņus (ik pa 2 valdziņiem vienu pieaudzē), kopā sanāk 168 v. Nākamo kārtu arī ada ar oranžo dziju.
  3. 6 k. ar tumši zaļo, 2 k. ar gaiši zaļo, 2 k. ar oranžo, 2 k. ar tumši zaļo dziju.
  4. Ada sirsniņu joslu pēc zemāk redzamās shēmas, atkārtojot motīvu 14 reizes.
*
*

*
*


*
*
*
*
*
*
*

*
*
*
*
*
*
*


*
*
*
*
*
*
*
*


*    5. Pēc sirsniņu joslas ada 2 k. ar tumši zaļo, 2 k. ar oranžo un 2 k. ar gaiši zaļo dziju.
    6. Turpina ar tumši zaļo dziju, sākot noraukšanu. Adījumu domās sadala 6 daļās (6 X 28 v.) Norauc katrā kārtā, labiski saadot katras daļas priekšpēdējo un pēdējo valdziņu,  Ada 9 k. ar tumši zaļo, 9 k. ar gaiži zaļo un tad atkal ar gaiši zaļo dziju, līdz palikuši pēdējie seši valdziņi. Tiem 2 reizes izvelk cauri pavedienu un nostiprina.


Šalle.
Šāda tipa šalli iecienījusi ne viena vien māmiņa. Ne jau sev- bet bērniem. Ērti uzvelkama, t.i., mazais ķipars pats var viegli tiks galā, jo tā nav jātin ap kaklu, jāsien un gali jābāž padusēs, bet gan - pārvelc pāri galvai un gatavs, bērna kaklam siltums garantēts.
  1. Uz apļadāmajām adatām ar tumši zaļo dziju uzmet 100 valdziņus un ada sviķeli (2 v. labiski, 2 v. kreiliski) 24 kārtas. 
  2. Turpina sviķeli: 4 k. ar gaiši zaļo, 3 k. ar oranžo, 3 k. ar gaiši zaļo, 2 k. ar oranžo, 2 k. ar gaiši zaļo, 1 k. ar oranžo, 1 k. ar gaiši zaļo, 7 k. ar tumši zaļo, 1 k. ar oranžo, 4 k. ar gaiši zaļo dziju.
  3. Adījumu domās sadala 4 daļās: 20 v., 30 v., 20 v., 30 v. Šaurākās daļas būs plecu daļas, platās - priekšpuse un mugurpuse.
  4. Lai būtu vieglāk, katras daļas pēdējo valdziņu var kaut kā iezīmēt - ar saspraužamo adatu vai pavediena gabaliņu. Turpmāk katrā otrajā kārtā abpus šim valdziņa jāpieaudzē pa 1 valdz., tātad vienā kārtā tiks pieaudzēti 8 valdz. Tajā kārtā, kad valdziņus nepieaudzē, iezīmēto valdziņu noceļ, nevis izada.
  5. Pieaudzēšanu turpina, līdz sasniegts vēlamais šallītes garums/platums (dažas pēdējās kārtas izadot pamīšus 1 k. labiski, 1 k. kreiliski), un visus valdziņu norauc.


* * * * *

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru